אירועי בשר בתל אביב

אירועי בשר בתל אביב

לאורך השנים באו והלכו אין ספור סוגים שונים של דיאטות. חלקן היו טרנד מתחלף שבא והלך ללא השפעה אמתית, וחלקן דיאטות שנשארו לאורך שנים והצליחו לעזור לאנשים להרזות. בשנים האחרונות נכנסה למודעות שיטת דיאטה חדשה שגם באה להישאר שהיא יותר מדיאטה רגילה אלא שינוי של אורח חיים ותזונה ושמה הוא ה"פליאו".

מהי שיטת ה"פליאו"?

שמה של הפליאו לקוח מקיצור של פליאוליתית, שהיא תקופה פרה היסטורית בה חיו אבותינו הקדמונים. וכמו שמה, כך היא טוענת כי עלינו לאכול את אותה תזונה בדיוק שאכלו אבותינו הקדמונים באותה תקופה שכן היא הכי בריאה לאדם. למעשה לא מדובר פה בדיאטה לזמן קצוב, אלא בשינוי עמוק של התזונה בשילוב עם פעילות גופנית מתאימה וטבעית. לפי הפליאו יש להוציא מהתזונה כל דבר הקשור במזון מעובד ובפחמימות ולהתמקד באוכל מן הצומח והחי, בדגש על מאכלים רווי שומן. ירקות יש בשפע, אך הקושי הוא לענות אל תצרוכת הבשר, בעיקר ממשפחת הבקר, הידוע כמכיל אחוזי שומן גבוהים.  בכדי לענות על תצרוכת הבשר הגבוהה החלו לצוץ אירועי בשר בתל אביב ובערים מרכזיות המספקים לאלה הרוצים לעסוק בתזונת פליאו מקום לקנות בו בשר רווי שומן המתאים לדיאטה זו.

מדוע שומן ולא פחמימות?

גישת הפליאו אומרת כי למעשה שום דבר לא השתנה בגוף האדם מבחינת חילוף החומרים לאורך השנים, ומאכלים רווי שומן המצויים בבשר ובירקות ושורשים מסוימים הם יותר בריאים לנו ממזון מעובד אשר זר לגוף שלנו באופן טבעי. גוף האדם יודע לפרק באופן טבעי שומן עבור בניית השרירים וצריכת האנרגיה וכך הוא לא משמין, בעוד צריכה של פחמימות מביאה להשמנה וסכרת מכיוון והגוף אינו יודע לפרק מזונות אלה כהלכה.

באילו מזונות מצוי שומן בריא?

ירקות כמו אבוקדו, קוקוס וזיתים מכילים אחוזי שומן גבוהים הנחשבים כשומן בריא לנו ובעלי תכונות בריאותיות נוספות הטובות לגוף האדם. הבעיה כי יש לצרוך הרבה מהם בכדי להגיע לרמת השומן הנדרשת בכדי לייצר לגוף את האנרגיה אותה הוא דורש. לכן מומלץ לאכול הרבה מאכלי בשר בהם יש אחוזי שומן גבוהים. מכיוון ואנו חיים בעולם שבו אנחנו כבר לא צדים את הבשר שלנו, רוב האנשים צורכים את הבשר שלהם באטליזים ובשוקי בשר מיוחדים. למשל אירועי בשר בתל אביב הנערכים מדי שבת או במועדים מיוחדים ומטרתם לספק בשר מתאים לאלה העוסקים בתזונת הפליאו תוך הקפדה על ייעוץ ואספקת בשר המתאימה לצרכיהם.

אירועי בשר בתל אביב ובכל הארץ הפכו עם הזמן משווקי אוכל רגילים  למקום מפגש לאלה שבחרו בתזונת הפליאו כדרך חיים, ומשמשים כמקום מפגש להחלפת רעיונות, ייעוץ ויצירת קשרים חברתיים.